کابینت ملامینه

امتیاز 4.7 /5 از 14 رای

 

کابینت ملامینه


 منظور از کابینت ملامینه در واقع یک روکش ملامینه روی ام دی اف می باشد که ام دی اف خود یک نوع چوب خام است که از طریق فشار و حرارت به خرده چوب های نرم به دست می آید.

حالا روکش ملامینه چیست؟ نوعی روکش با ضخامت حدود 0.25 تا 0.35 است که نسبت به سایر روکش ها از شفافیت کمتری برخوردار است و همچنین به خاطر ویژگی های خاصی که دارد یکی از پرکاربرد ترین روکش های ام دی اف می باشد؛که البته کار روکش کردن ام دی اف بسیار مشکل و کاری بسیار تخصصی است به همین خاطر معمولا ملامینه کردن توسط کارخانه های MDF انجام می شود.

کابینت ملامینه در دکوراسیون داخلی

 ام دی اف با روکش ملامینه به خاطر ویژگی های تزئینی و همچنین مقاومت خوب در مقابل رطوبت، آب، گرما، اصطکاک و ... دارای کاربرد وسیعی در دکوراسیون داخلی است و انتخاب بسیاری افراد بعنوان کابینت آشپزخانه شان می باشد، که می توان به استفاده آن در تولید مبلمان اداری، در ، بدنه کابینت، لوازم اتاق خواب، لوازم دستشویی و حمام، پارتیشن، روکوب دیوار و غیره اشاره کرد.

کابینت با روکش ملامینه جزء کابینت های مدرن طبقه بندی می شود، این نوع از کابینت ها هیچ گونه برجستگی ای ندارند و دارای رنگ های متفاوتی همچون سفید براق، سفید مات و کابینت ملامینه سفید مشکی است

 

کابینت آشپزخانه ملامینه شیک برای دکوراسیون داخلی

انواع کابینت ملامینه

کابینت ملامینه داری دو نوع مختلف است که تفاوت آن ها در نوع چوبی است که روکش ملامینه بر روی آن کشیده شده است، انواع آن به شرح زیر است:
کابینت با مغز ام دی اف و روکش ملامینه که حساسیت آن نسبت به رطوبت کمتر است.

کابینت با مغز نئوپان و روکش ملامینه، که این نوع نسبت به  مغز ام دی اف ارزان تر است و البته به رطوبت بسیار حساس تر است و بیشتر برای تولید کمد های اتاق مناسب است. این نوع از کابینت ملامینه ضد آب و ضد خش است.

 

کابینت با روکش ملامینه

مزایا  کابینت ملامینه

از مزایا این کابینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قیمت ارزان کابینت ملامینه نسبت به سایر کابینت ها
  • مقاوت در مقابل رطوبت
  • مقاوت خوب در برابر رطوبت، آب، گرما و اصطکاک
  • یکسان بودن رنگ لبه های چسباندشده با سطح روی
  • تنوع بسیار زیاد در رنگ

کابینت ملامینه متری چند است؟

کابینت های ملامینه یکی از ارزان ترین کابینت های موجود در بازار هستند که از این نظر بسیار اقتصادی می باشند. و در مورد قیمت آن می توان اینگونه توضیح داد که قیمت کابینت ام دی اف با روکش ملامینه با توجه به اینکه کابینت ملامینه ترک، ایرانی، اسپانیا و یا اتریشی باشد متفاوت است که شما می توانید برای اطلاع از قیمت های انواع کابینت ملامینه با این شماره ها تماس بگیرید.

آخرین مقالات

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

امروزه اتاق خواب ها نسبت به قبل کوچکتر شده اند و  تعداد وسایل اعضای خانواده نیز بیشتر شده و افراد به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند این وسایل را در اتاق خواب های کوچک به طور منظم و مرتب…

کابینت دو رنگ ام دی اف

کابینت دو رنگ ام دی اف

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟  امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می…

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که…