کابینت مدرن

امتیاز 4.7 /5 از 2 رای

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که کابینت مدرن چیست و اصلا به چه کابینت های این نام اطلاق می گردد؟ باید در جواب بگوییم کابینت مدرن نوعی از کابینت آشپزخانه است که در طراحی آن از کمترین جزئیات و تزئینات استفاده می شود، و می توان گفت در کابینت های مدرن حرف اول را سادگی می زند و هرچه کابینت ساده تر باشد به سبک مدرن نزدیک تر است ، این نوع از کابینت ها برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب هستند. در این نوع از کابینت ها از رنگ های شلوغ اصلا استفاده نمی شود و بیشتر کابینت مدرن سفید، سیاه، سفید براق و خاکستری طرفدار دارد.

کابینت مدرن


طراحی دکوراسیون داخلی با کابینت مدرن

کابینت مدرن به خاطر سادگی، تقارن، نظافت آسان و هماهنگی با تجهیزات مدرن طرفداران زیادی دارد. در این نوع از کابینت ها ،برای باز و بسته کردن درب کابینت از جک های فشاری و یا کلید های لمسی استفاده شده، به همین علت زمانی که درب کابینت ها بسته می شود چیزی به جز یک خط نازک که نشان دهنده مرز بین قفسه هاست دیده نمی شود.

در طراحی کابینت مدرن طراحان می توانند سلیقه خود را بیشتر اعمال کنند؛ بنابراین فضای بیشتری برای تغییر های منحصر بفرد در اختیار دارند. در طراحی دکوراسیون داخلی کابینت های مدرن نحوه چیدن وسایل، نحوه قرارگیری در کابینت، ساختار آشپزخانه و رنگ کاشی و سرامیک همگی در انتخاب کابینت تاثیر دارند و با استفاده از این موارد کابینت مدرن انتخاب می شود.

برای ساخت کابینت مدرن که بیشتر با نام کابینت مدرن ایتالیایی بین مردم معروف است از روکش های مختلف استفاده می شود ما در ادامه چند روکش معروف را برای شما توضیح می دهیم.

ورق های گلاس

کابینت های گلاس به کابینتی با مغز ام دی اف و روکش پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک است گفته می شود. سطح کابینت های گلاس  بسیار شفاف و درخشان بوده و دارای طرح های متنوعی می باشد و قیمت آن بیشتر به جنس ورقه گلاس آن بستگی دارد. سطح این کابینت نسبت به سایر کابینت های مدرن دارای شفافیت بیشتری است.


روکش چوبی برای کابینت مدرن

یکی از روکش های پرطرفدار، روکش چوبی است که در یک دهه اخیر جزء محبوب ترین روکش ها شده است. علت این که این روکش در کابینت مدرن زیاد استفاده می شود این است که علاوه بر فضای گرمی که به آشپزخانه می دهد با سبک های متفاوت رنگ وسایل آشپزخانه به خوبی هماهنگ می شود و شما می توانید در کنار آن از رنگ های تیره تر نیز استفاده کنید. و از آنجایی که نصب روکش چوبی کار راحتی است پس قیمت آن نیز نسبت به سایر کابینت های مدرن ارزان تر است.

کابینت چوبی


استفاده از روکش لعاب درخشان در طراحی کابینت مدرن

یکی از روکش های پرطرفدار بین طراحان کابینت مدرن، لعاب براق است و بیشتر آن ها کابینت های لاکی را ترجیح می دهند. اگر شما هم قصد دارید در طراحی آشپزخانه از روکش لعاب براق استفاده کنید بهتر است ابتدا  چند نمونه کار را ببینید و سپس یک کابینت مدرن با روکش لعاب و رنگ مورد علاقه خود انتخاب کنید. 

کابینت لعاب براق


کابینت مدرن با رنگ سفید درخشان

در کابینت مدرن 2019، رنگ سفید درخشان بین طراحان دکوراسیون داخلی علاقمندان بیشتری داشته است. کابینت مدرن سفید به آشپزخانه شما یک جلوه ی ساده و روشن می دهد و از سوی دیگر یکدستی کابینت سفید باعث نظافت راحت تر کابینت ها می شود. استفاد از رنگ های تیره در کنار کابینت سفید براق باعث ایجاد یک نوع تمایز خاص در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می شود که باعث افزایش زیبایی کابینت های شما می شود.

کابینت مدرن سفید


 

آخرین مقالات

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

امروزه اتاق خواب ها نسبت به قبل کوچکتر شده اند و  تعداد وسایل اعضای خانواده نیز بیشتر شده و افراد به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند این وسایل را در اتاق خواب های کوچک به طور منظم و مرتب…

کابینت دو رنگ ام دی اف

کابینت دو رنگ ام دی اف

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟  امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می…

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که…