سنگ کورین

امتیاز 4.7 /5 از 2 رای

کورین یک سنگ مصنوعی است که با ترکیب پلیمر های اکرلیک با چند ماده معدنی و سنگی درست می شود. این مواد در داخل قالب ریخته می شوند تا ورق های کورین بدست آید. ورقه های کورین با توجه به مواد تشکیل دهنده آن دارای ویژگی های خاصی هستند که می توانند هم در مصارف خانگی همچون کابینت آشپزخانه، دیوار پوش ها، سرویس بهداشتی و ...، هم در مکان های تجاری مانند مراکز بهداشتی، آزمایشگاه ها، هتل ها، رستوران، بانک و... مورد استفاده قرار گیرند.

سنگ های کورین تنوع رنگی زیادی دارند؛ امروزه طرح ها و رنگ های جدید در تولید ورقه های کورین استفاده می شود که باعث می شود برای طراحی دکوراسیون داخلی  آشپزخانه های مدرن بسیار مورد استفاده قرار گیرند.

سنگ کورین

کاربرد سنگ کورین


علت استفاده زیاد ازسنگ کورین چیست؟

سنگ کورین جزء معدود سنگ هایی است که دارای انعطاف بسیار بالا هستند این نوع سنگ به راحتی می تواند به صورت شکل های زاویه دار و منحنی فرم بگیرد. شما برای استفاده از سنگ کورین باید آن را به صورت تکه تکه به یکدیگر متصل کنید اما برای متصل کردن این تکه ها از موادی استفاده می شود که هیچ گونه درز و فاصله ای بین این تکه ها بجا نگذارد.به همین دلیل شما می توانید به راحتی در سرویس بهداشتی از سنگ کورین استفاده کنید و به هیچ وجه نگران میکروبی که در بین اتصال ها ایجاد می شود نباشید.

اما یک نکته که در سنگ کورین باید به آن توجه کنید این است که چون تمام قسمت های این سنگ از یک بافت است؛ اگر خشی بر روی آن ایجاد شود شما هیچ بافت جدیدی در داخل آن نمی بینید .به همین علت شما می توانید به راحتی با استفاده از یک پولیش تمام لکه ها و خراشیدگی آن را از بین ببرید و کورین مانند روز اول خود نو می شود. در عکس زیر به خوب این تغییر قابل مشاهده است.


تعمیر سنگ کورین


سنگ های کورین دارای عمر طولانی هستند و نگهداری از این سنگ های مصنوعی بسیار آسان است البته به این موضوع دقت کنید نباید ماهیتابه و قابلمه بسیار داغ را بر روی سنگ کورین قرار دهید چون باعث تغییر رنگ در ورقه ها می شود و همچنین در مقابل ضربه مستقیم چاقو نیز حساس است و باعث ایجاد خش می شود که البته تمام  اینها به راحتی قابل تعمیر است به گونه ای که به راحتی به شکل روز اول خود بر می گردد. قیمت سنگ کورین نسبت به سنگ کوارتز و گرانیت از قیمت ارزانتری برخوردار است شما می توانید برای اطلاع از قیمت سنگ کورین با کابینت سازی لیمباوود تماس بگیرید.

آخرین مقالات

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

امروزه اتاق خواب ها نسبت به قبل کوچکتر شده اند و  تعداد وسایل اعضای خانواده نیز بیشتر شده و افراد به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند این وسایل را در اتاق خواب های کوچک به طور منظم و مرتب…

کابینت دو رنگ ام دی اف

کابینت دو رنگ ام دی اف

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟  امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می…

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که…