کابینت سفارشی بهتر است یا آماده و از پیش ساخته

امتیاز 4.7 /5 از 1 رای

منظور از کابینت سفارشی چیست و چه مزایایی دارد؟

کابینت سفارشی به کابینت هایی گفته می شود که شما آن را به کابینت سازی ها سفارش می دهید و آن ها با توجه به اندازه آشپزخانه، متریال و رنگ مورد نظر شما آن را می سازند.از مزیت های این نوع کابینت آشپزخانه می توان به استفاده کامل از فضای آشپزخانه اشاره کرد و علاوه بر این شما در انتخاب طرح، رنگ و جنس کابینت کاملا آزادی عمل دارید و هر رنگ و متریالی را می توانید برای کابینت سفارشی خود انتخاب کنید.

منظور از کابینت آماده و از پیش ساخته چیست؟ و چه معایبی دارد؟

کابینت آماده یا از پیش ساخته در واقع به کابینت هایی گفته می شود که به تعداد کثیری در کارخانه های صنعتی کابینت سازی ساخته می شوند.همه این کابینت ها در یک سایز خاص تولید می شوند.جنس تمام این کابینت ها از یک متریال خاص است و تفاوت آن ها در درب کابینت می باشد. درب کابینت های از پیش ساخته از جنس ممبران، های گلاس و ام دی اف است و این موضوع باعث محدودیت شما در انتخاب کابینت می شود. قیمت کابینت های از پیش ساخته با توجه به جنس بدنه و درب های آن متفاوت می باشد و هرچه جنس بدنه با کیفیت تر باشد قیمت کابینت آماده بیشتر می شود.

یکی از معایب دیگر کابینت های آماده، رنگ این کابینت ها می باشد، چون این کابینت ها بیشتر دارای رنگ های خانواده قهوه ای و کرمی می باشند به همین علت مشتریان در انتخاب رنگ و  هماهنگ سازی آن با سایر وسایل آشپزخانه دچار مشکل می شوند.

مقایسه کابینت سفارشی با کابینت آماده و از پیش ساخته

مهم ترین تفاوت کابینت سفارشی با آماده در باب سلیقه بودن کابینت سفارشی نسبت به کابینت آماده است !! اگر قصد دارید یک آشپزخانه زیبا داشته باشید یا آشپزخانه شما یک شکل خاص و متفاوت دارد، بهتر است از کابینت سفارشی استفاده کنید چون این کابینت ها دارای تنوع در طرح، رنگ و متریال هستند؛ برخلاف کابینت های از پیش ساخته که فقط دارای رنگ های قهوه ای می باشند و از نظر طرح و متریال بسیار محدودند و انتخاب شما بین سه نوع کابینت های گلاس، ممبران و ام دی اف محدود می شود.

 

کابینت سفارشی و آماده از لحاظ قیمت هم متفاوت هستند که البته با توجه به برتری های کابینت سفارشی هزینه اضافه شده آن،هزینه زیادی نیست، کابینت آماده چون در تعداد کثیر و در کارگاه های صنعتی کابینت سازی ساخته می شود دارای قیمت پایین تری است.از نظر زمانی هم،کابینت های سفارشی زمانی طول می کشند تا طراحی و ساخته شوند.پیشنهاد ما به شما کمی صبر است تا بتوانید به بهترین شکل آشپزخانه تان را بچینید.

آخرین مقالات

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

امروزه اتاق خواب ها نسبت به قبل کوچکتر شده اند و  تعداد وسایل اعضای خانواده نیز بیشتر شده و افراد به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند این وسایل را در اتاق خواب های کوچک به طور منظم و مرتب…

کابینت دو رنگ ام دی اف

کابینت دو رنگ ام دی اف

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟  امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می…

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که…