منظور از مدل کابینت جزیره چیست؟

امتیاز 4.7 /5 از 1 رای

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ها امروزه یک  عنصر جدید به عنوان کابینت جزیره اضافه شده است که این عنصر علاوه بر این که به زیبایی آشپزخانه شما می افزاید یک وسیله است پر کاربرد نیز در آشپزخانه می باشد.  و شاید کمترین کاری که این وسیله می کند افزایش فضا برای انجام کارها در آشپزخانه باشد از  دیگر  کاربرد  های کابینت جزیره می توان به کاربرد  آن به عنوان میز نهار خوری،  انباری برای وسایل، محل قرار گیری سینک ظرفشویی و اجاق گاز اشاره کرد. اگر شما قصد دارید که آشپزخانه خود را تغییر دهید یک دکور زیبا و در عین حال  از همه فضای آشپزخانه استفاده کرده باشید پیشنهاد ما به شما استفاده از کابینت جزیره می باشد.

اشکال مربع و مستطیل پر کاربرد ترین اشکال کابینت جزیره می باشند اما شکل های دیگر مانند L  و  T نیز در طراحی کابینت جزیره به چشم می خورد. که در واقع جزیره های L مانند ترکیبی از  میز نهار خوری در یک طرف و سینک ظرفشویی و اجاق گاز در  سمت دیگر می باشد که برای جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکلی بهتر است قسمت میز نهار خوری بلند تر از قسمت دیگر باشد. و در جزیره هایی T شکل در واقع میز غذا خوری را به کابینت جزیره می چسبانند.

مدل کابینت جزیره برای آشپزخانه کوچک

امروزه اکثر آشپزخانه ها کوچک شده اند و استفاده حداکثری از تمام محیط آشپزخانه الویت اول تمام صاحب خانه ها می باشد و  البته روش های زیادی وجود دارد که امکان استفاده حداکثری از فضای آشپزخانه را می دهد. یکی از این روش ها استفاده از کابینت جزیره بعنوان کابینت آشپزخانه می باشد که می تواند به عنوان یک عنصر کلیدی در آشپزخانه به کارایی شما بیافزاید و نحوه انجام کار ها را در آشپزخانه به صورت کلی تغییر دهد و باعث می شود که آشپزخانه شیک و لوکسی داشته باشید.

شما می توانید از جزیره های متحرک نیز برای آشپزخانه های کوچک استفاده کنید که در صورتی که به آن احتیاج نداشتید  می توانید آن را در یک قسمت دیگر  از خانه قرار دهید. و اگر قصد داشتید از کابینت جزیره ثابت و غیر متحرک استفاده کنید بهتر است در آشپزخانه کوچک آن را بین  قسمت پذیرایی و آشپزخانه قرار دهید. در این حالت می شود از کابینت جزیره به عنوان میز نهار خوری نیز استفاده کرد و یا با قرار دادن اجاق گاز یا سینک ظرفشویی بر روی این کابینت از فضای آشپزخانه نهایت استفاده را بکنید.

کابینت جزیره ایرانی

 مدل کابینت جزیره ایرانی

مدل کابینت جزیره متحرک

کابینت جزیره متحرک یکی از انواع کابینت های جزیره می باشد که برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است چون در صورت لزوم می توانند آن را به آشپزخانه آورد و کار های خود را بر روی آن انجام دهند و زمانی که کارشان تمام شد آن را  در گوشه ای از خانه قرار دهند. کابینت جزیره کوچک دارای ابعادی 60 سانتی متر در 90 سانتی متر می باشد و معمولا از قسمت زیرین آن به عنوان انباری برای وسایل مختلف استفاده می شود و البته امکان قرار گیری اجاق گاز و سینک ظرفشویی بر روی آن وجود ندارد.

مدل کابینت جزیره مدرن متحرک

 

مدل کابینت جزیره مدرن متحرک 

آخرین مقالات

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

امروزه اتاق خواب ها نسبت به قبل کوچکتر شده اند و  تعداد وسایل اعضای خانواده نیز بیشتر شده و افراد به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند این وسایل را در اتاق خواب های کوچک به طور منظم و مرتب…

کابینت دو رنگ ام دی اف

کابینت دو رنگ ام دی اف

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟  امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می…

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که…