طراحی داخلی آشپزخانه

امتیاز 4.7 /5 از 2 رای

آشپزخانه مکانی است که زنان خانه اکثر اوقات خود را در آن می گذرانند و در بیشتر منازل وعده های غذایی در آن جا خورده می شود بنابراین دکوراسیون آشپزخانه باید به نحوی باشد که به اعضای خانواده یک  حس خوب و آرامش بخش بدهد. همچنین امروزه اکثر آشپزخانه ها به صورت اپن و جزیره می باشد که این امر باعث می شود که دکوراسیون آشپزخانه در زیبایی منزل اثر گذار باشد. بنابراین بهتر است در طراحی داخلی آشپزخانه  کلی اصول اساسی به صورت دقیق و کامل رعایت شود تا هم آشپزخانه دارای دیزاین شیک و لوکس باشد و هم به خوبی از  تمام فضای آشپزخانه استفاده شود.

طراحی داخلی آشپزخانه

ما در این مقاله توضیحاتی در مورد دکوراسیون آشپزخانه با چوب می دهیم و به شما می گوئیم چگونه آشپزخانه های کوچک خود را طراحی کنید که هم بزرگتر به نظر آید و هم طراحی زیبا داشته باشد. در انتهایی مقاله نیز برای شما عزیزان توضیحاتی در مورد هزینه طراحی دکوراسیون آشپزخانه و مواردی که  در هزینه دکوراسیون اثر گذار است ارائه می دهیم.

طراحی داخلی آشپزخانه با چوب

شما در طراحی داخلی آشپزخانه می توانید از متریال های مختلف مانند چوب، شیشه، آینه، سرامیک، چوب و ... استفاده کنید. هر یک از این متریال ها زیبایی خاص خود را دارند ولی طراحی داخلی آشپزخانه با چوب یک محیط آرامش بخش و شیک ایجاد می کند که هیچ متریال دیگری نمی تواند با آن در دیزاین آشپزخانه رقابت کند. در گذشته از طراحی داخلی آشپزخانه با چوب فقط در منازلی با دیزاین سنتی و قدیمی استفاده می شد اما امروزه در  منازلی با طراحی مدرن نیز کاربرد دارد.
شما می توانید از چوب در کف، سقف یا دیوار آشپزخانه استفاده کنید یا حتی چند صندلی به شکل تنه درخت می تواند یک جلوه شیک و با کلاس به آشپزخانه شما بدهد. استفاده از کابینت های چوبی نیز  مورد دیگری است که می توانید برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه با چوب استفاده کنید که این کابینت های می تواند ام دی اف با روکش چوب یا  چوب طبیعی باشد که هر کدام دارای مزیت های خاص خود است.

طراحی داخلی آشپزخانه با چوب

طراحی داخلی آشپزخانه ایرانی

آشپزخانه در بین بانوان ایرانی دارای جایگاه ویژه ای می باشد و آن ها به طراحی داخلی آشپزخانه ایرانی توجه خاصی دارند. برای این که یک آشپزخانه زیبا و کاربردی داشته باشیم باید به موارد مختلفی مانند نحوه چیدمان اجاق گاز، سینک ظرفشویی، محل قرار گیری یخچال، مدل، جنس و رنگ کابینت توجه کنید. دیزاین آشپزخانه ایرانی  زمانی خوب است که بین وسایل آن تناسب و هماهنگی وجود داشته باشد. یک نکته مهم در طراحی آشپزخانه ایرانی توجه به نورپردازی می باشد چون آشپزخانه های ایرانی باید دارای روشنایی بالای باشند، به همین علت اکثر آشپزخانه های ایرانی پنجره دار می باشند.

طراحی داخلی آشپزخانه ایرانی


پر کاربرد ترین کابینت ها در ایران کابینت های ام دی اف، چوب، ام دی اف با روکش چوب و های گلاس می باشد البته در سال های اخیر کابینت ممبران نیز توانسته نظر بسیاری از مشتریان  را  به خود جلب کند. شما می توانید با توجه به  بودجه و دکوراسیون منزل خود یکی از این متریال ها را برای کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید.

طراحی داخلی آشپزخانه کوچک

امروز اکثر آشپزخانه ها دارای متراژ کمی می باشند که طراحی داخلی آن ها تبدیل به یک دغدغه فکری برای اکثر اصاحب خانه ها شده است. شما می توانید با انتخاب درست کابینت هم از محیط آشپزخانه حداکثر استفاده را بکنید و هم یک دکوراسیون زیبا و شیک داشته باشید. برای طراحی داخلی آشپزخانه کوچک شما می توانید از کابینت های ام دی اف و های گلاس که دارای طراحی ساده ای هستند و از شلوغی آشپزخانه جلوگیری می کنند استفاده نمائید. بهتر برای طراحی داخلی آشپزخانه ها کوچک از  رنگ های روشن و براق به خصوص رنگ سفید استفاده کنید تا آشپزخانه شما بزرگ تر جلوه کند.

طراحی داخلی آشپزخانه کوچک

استفاده از کابینت جزیره ثابت و متحرک نیز می تواند کمک شایانی در استفاده مفید از تمام قسمت های آشپزخانه بکند. شما می توانید با قرار دادن سینک ظرفشویی یا اجاق گاز بر روی کابینت جزیزه  ثابت فضای بیشتر را در آشپزخانه ایجاد کنید. جزیره متحرک نیز انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های با متراژ پایین است چون می توانید در صورت عدم نیاز آن را در یک گوشه قرار دهید.

طراحی داخلی آشپزخانه لوکس

این موضوع که طراحی داخلی آشپزخانه چگونه باشد که  آشپزخانه لوکس و شیک به نظر آید بستگی به سلیقه صاحب خانه دارد، مثلا اگر کسی می خواهد یک آشپزخانه کلاسیک و لوکس داشته باشد می تواند از کابینت های چوبی سلطنتی با نقش و نگار های متنوع استفاده کند که باعث ایجاد یک فضای زیبا و گرما می شود. اما افرادی هستند که خواهان آشپزخانه های مدرن می باشند این افراد می توانند با استفاده از کابینت های های گلاس براق یک فضای مدرن و خاص در آشپزخانه خود ایجاد کنند.
استفاده از پارکت های چوبی و  کابینت جزیره نیز  می تواند در ایجاد یک طراحی داخلی آشپزخانه لوکس موثر باشد. مورد دیگری که طراحی آشپزخانه مهم است استفاده از لوستر های جدید و خاص متناسب با دیزاین آشپزخانه می باشد که می تواند یک جلوه شکیل به آشپزخانه شما بدهد. استفاده از ویترین های شیشه ای یا قفسه ها برای قرار دادن وسایل تزئینی نیز می تواند یک انتخاب مناسب برای طراحی آشپزخانه لوکس باشد.

طراحی داخلی آشپزخانه لوکس

هزینه طراحی داخلی آشپزخانه

هزینه طراحی داخلی آشپزخانه به موارد مختلفی بستگی دارد که شما می توانید با توجه به بودجه خود یک دیزاین زیبا  و لوکس برای آشپزخانه خود ایجاد نمائید. مثلا استفاده از کابینت ممبران یا چوب برای طراحی داخلی آشپزخانه دارای قیمت بالاتری نسبت به کابینت ام دی اف یا های گلاس است. استفاده از  چوب در طراحی داخلی دکوراسیون آشپزخانه نیز نسبت به سایر متریال های طراحی گران تر است و همچنین استفاده از کف پوش های، لوستر های خاص، ویترین های مختلف، سقف پوش ها و.... نیز در هزینه طراحی داخلی آشپزخانه شما اثر گذار می باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق طراحی داخلی آشپزخانه می توانید با مشاوران لیمباوود تماس بگیرید و آن ها پس از مشاهده آشپزخانه و نظرات شما، قیمت دقیق طراحی آشپزخانه را می دهند.

طراحی آشپزخانه به سبک مدرن

اغلب افراد این تصور را دارند که اگر طراحی آشپزخانه دارای سبک کلاسیک و سنتی نباشد پس طراحی آن مدرن است در حالی که این تصور  اشتباه است طراحی آشپزخانه به سبک مدرن  یک سبک طراحی می باشد که در آن از المان های خاصی استفاده می شود. در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن از سطوح مسطح، اشکال هندسی، تزئینات کم و یا اطلا از تزئینات استفاده نمی شود. امروزه در طراحی آشپزخانه مدرن علاوه بر کابینت که داری سبک مدرن است از مبلمان ها و صندلی های خاصی نیز برای طراحی استفاده می کنند که به آشپزخانه شما یک چشم انداز خاص می دهد.

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مدرن

کابینت های مدرن اغلب دارای طراحی براق، زاویه دار و ساده می باشند و در تولید آن ها از کمترین یراق آلات استفاده شده است. کابینت های مدرن می توانند بدون درب، درب ها شفاف و دارای سطح صاف باشد. در دیزاین آشپزخانه به سبک مدرن شما می توانید در انتخاب رنگ کابینت از رنگ ها متنوع تری نسبت به سبک کلاسیک استفاده کنید و همچنین از ترکیب رنگ های خاص بدون هیچ نظمی می توانید استفاده نمائید. جنس کابینت های به سبک مدرن های گلاس، ملامینه و ام دی اف می باشد البته گاهی اوقات از کابینت با جنس  ممبران نیز استفاده می شود. 

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

دیزاین آشپزخانه به سبک مدرن

در دیزاین آشپزخانه به سبک سنتی از مواد طبیعی برای کابینت ها، سنگ کابینت آشپزخانه، کف و مبلمان استفاده می شود اما طرح های مدرن آشپزخانه بسیار از این معقوله به دور شده است و غالبا از مواد دست ساز مانند لمینت، سرامیک و پلاستیک برای طراحی آشپزخانه استفاده می کنند. البته این جمله به این معنا نیست که در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن اصلا از مواد طبیعی استفاده نمی شود بلکه شما سنگ کابینت گرانیتی ، کفپوش های چوبی و مبلمان چوبی که دارای طراحی خاص با منحنی و زوایایی زیبا هستند در آشپزخانه های مدرن می توانید پیدا کنید.
برای دیزاین آشپزخانه به سبک مدرن از لوازم جانبی و تزئینات خاصی استفاده می شود، مثلا ممکن است درهای کابینت از شیشه های یخ زده، لمینت براق و یا روکش چوب باشد تا یک جلوه ای مدرن ایجاد شود. میکسر، مخلوط کن، قهوساز و سایر لوازم برقی دارای رنگ ها و طرح های منحصر بفردی هستند که می توانند نظر هر ببیننده ای را به خود جلب کند. حتی برای دیزاین آشپزخانه شما بیشتر امروزی شود می توانید از ظروف با رنگ  و طرح های خاص استفاده کنید.کاش های کف آشپزخانه و دیوار ها در دیزاین مدرن آشپزخانه دارای طراحی ظریفی می باشد که در طراحی آن ها از سادگی کاملا به چشم می خورد. جنس کاشی های کف و دیوار های آشپزخانه از سنگ و یا گرانیت است دارای الگو های هندسی متداول می باشد و بسیار طریف و ساده می باشند. 

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

در دیزاین آشپزخانه مدرن انتخاب مبلمان نقش بسزایی دارد. از میز ها، چهارپایه، صندلی و نیمکت در طرح های خاص که در همه جا پیدا می شود استفاده می کنند. جنس این مبلمان ها می تواند از چوب، پلاستیک و فلز باشد که می تواند دارای طرح های مدرن یا صنعتی باشد، این مبلمان ها غالبا دارای رنگ های روشن و جسورانه هستند که با هر نوع طراحی مدرن سازگار می باشد و دارای جلوه بصری بسیار زیبایی هستند.

آخرین مقالات

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

امروزه اتاق خواب ها نسبت به قبل کوچکتر شده اند و  تعداد وسایل اعضای خانواده نیز بیشتر شده و افراد به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند این وسایل را در اتاق خواب های کوچک به طور منظم و مرتب…

کابینت دو رنگ ام دی اف

کابینت دو رنگ ام دی اف

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟  امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می…

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که…