چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

امتیاز 4.7 /5 از 4 رای

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که وجود دارد  این فضای خالی را به شکلی طراحی کنید که دیزاین آشپزخانه شما زیبا و لوکس شود، حتی می توانید از آن فاصله به صورت کاربردی استفاده نمائید. ما در این مطلب 11 روش برای چیدمان بالای کابینت آشپزخانه به شما آموزش می دهیم شما می توانید با استفاده از این روش های به گونه ای بالای کابینت آشپرخانهخود را بچنید که یک چشم انداز زیبا داشته باشد

استفاده از بالای کابینت آشپزخانه  برای وسایل اضافی

شما می توانید از بالای کابینت آشپزخانه خود به عنوان فضایی برای وسایلی استفاده کنید که در قسمت هایی دیگر آشپزخانه برای آن ها جایی وجود ندارد مانند سبد پیک نیک، اشیاء تزئینی یا تخته های برش اضافی. البته باید به این نکته توجه کنید این وسایل با دیگر عنصر های آشپزخانه شما هماهنگی داشته باشند و بر زیبایی آشپزخانه شما بیافزاید، چون اگر بدون نظم و ترتیب از این وسایل آستفاده کنید به جای اینکه به زیبایی دیزاین آشپزخانه بیافزاید، باعث می شود چشم انداز آشپزخانه شما بسیار زشت و بد فرم می شود.

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه با آثار هنری

شما می توانید از نقاشی ها و مجسمه هایی هنری برای پر کردن فضای بالای کابینت آشپزخانه استفاده کنید. البته این نوع دیزاین برای آشپزخانه ها مناسب است که فاصله بین سقف آشپزخانه با بالای کابینت زیاد باشد چون اگر این فاصله کم باشد این نقاشی ها به خوبی دیده نمی شوند. نکته ی دیگری که در این طور طراحی باید به آن توجه کنید این است که باید به طور منظم نقاشی ها و مجسمه ها را تمیز کنید تا چربی و گرد وغبار بر روی آن ایجاد نشود.

 دیزاین های به سبک سنتی یا مدرن

اگر در آشپزخانه خود جایی برای استفاده از وسایل تزئینی ندارید می توانید از بالایی کابینت آشپزخانه برای این کار استفاده کنید شما می توانید وسایلی مانند کوزه های سفالی، سبدهای حصیری، بشقاب های عتیقه و... در این قسمت بگذارید. فقط نباید خیلی این فضا رو شلوغ کنید، شما باید این ظروف را با فاصله مناسب از یکدیگر قرار دهید این کار باعث می شود دیزاین آشپزخانه شما بسیار لوکس و شکیل شود.

استفاده از کاغذ دیواری برای بالای کابینت آشپزخانه

شما می توانید برای دیزاین فضای بالای آشپزخانه از کاغذ دیواری ها مختلف استفاده کنید. این کاغذ دیواری ها باید با دیگر عناصر و متریال های آشپزخانه مانند کابینت ها و  کاشی های متناسب باشد. یکی از کاغذ دیواری ها که با انواع سبک ها متناسب می باشد کاغذ دیواری آجری می باشد. استفاده از این کاغذ دیواری باعث می شود آشپزخانه شما یک سبک مدرن و شیک داشته باشد، حتی می توانید از خود آجر برای طراحی این قسمت استفاده کنید.

استفاده از سبدهای حصیری برای چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

ممکن است آشپزخانه شما کوچک باشد و جایی برای وسایل خود نداشته باشید، شما می توانید از بالای کابینت آشپزخانه برای این کار استفاده کنید و برای اینکه وسایل مرتب و منظم باشند از سبد های حصیری استفاده نمائید. این دیزاین علاوه بر اینکه آشپزخانه شما را زیبا می کند، کاربردی نیز می باشد.

استفاده از تخته سیاه برای چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر می خواهید یک آشپزخانه مدرن داشته باشید می توانید در بالای کابینت آشپزخانه خود تخته سیاه قرار دهید و بر روی آن با گچ جملات زیبا بنویسید و یا حتی به عنوان تقویم برای روز های مهم از آن استفاده کنید. این نوع طراحی امروزه در آشپزخانه ها با سبک مدرن بسیار کاربردی می باشد حتی می توان از این تخته سیاه ها برای طراحی دیوار های آشپزخانه استفاده کنید.

استفاده از کابینت

شما می توانید فضای باز بالای کابینت آشپزخانه را دوباره کابینت کنید شما می توانید از کابینت های با درب شیشه ی یا درب های از جنس کابینت خود استفاده کنید. این کار باعث می شود که شما فضای زیادی برای قرار دادن وسایل آشپزخانه خود داشته باشید که اگر آشپزخانه شما کوچک باشد این کار بسیار به شما برای مرتب کردن وسایل کمک می کند.

رنگ کردن بالای کابینت

شما می توانید فضای خالی بالای کابینت را رنگ بزنید. این کار فقط می توانید بر زیبایی آشپزخانه شما بیافزاید، بهتر است از رنگ های استفاده کنید که در تضاد با رنگ کابینت ها و کاشی باشد تا یک دیزاین زیبا به آشپزخانه شما بدهد.

کتابخانه

قرار دادن کتاب های مختلف بر روی کابینت آشپزخانه بسیار خوب است، شما می توانید کتاب های آشپزی خود را بالای کابینت آشپزخانه قرار دهید تا در صورت لزوم به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید. البته به این نکته توجه داشته داشته باشید که حتما یک چهار پایه در آشپزخانه داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید به آسانی از کتاب ها استفاده کنید.

نورپردازی

شما می توانید برای چیدمان بالای کابینت آشپزخانه از ریسه ها چشمک زن استفاده کنید. این طراحی باعث می شود آشپزخانه شما بسیار خاص و زیبا شود و شما در آنجا حس آرامش داشته باشید. این ریسه ها با هر سبک طراحی هماهنگی دارد و آشپزخانه شما را بسیار شیک می کند.

استفاده از حروف برای چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

شما می توانید از حروف انگلیسی یا فارسی که با مقوا، چوب یا فلز درست شده است برای دیزاین بالای کابینت آشپزخانه استفاده کنید. شما می توانید این وسیله را مغازه ها پلاستیک فروشی بخرید.

آخرین مقالات

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

امروزه اتاق خواب ها نسبت به قبل کوچکتر شده اند و  تعداد وسایل اعضای خانواده نیز بیشتر شده و افراد به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند این وسایل را در اتاق خواب های کوچک به طور منظم و مرتب…

کابینت دو رنگ ام دی اف

کابینت دو رنگ ام دی اف

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟  امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می…

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که…