کابینت دو رنگ ام دی اف

امتیاز 4.7 /5 از 0 رای

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟

 امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می شود. در گذشته جنس کابینت ها یا از چوب بود و یا از فلز بود اما امروزه جنس بیشتر کابینت ها از  مغزی ام دی اف با روکش های مختلف می باشد. از نظر رنگی نیز در گذشته اکثر کابینت ها تک رنگ و بیشتر به رنگ های از تناژ قهوه ای بود اما امروزه کابینت ها دارای تنوع رنگی بالایی بود و از کابینت با ترکیب دو رنگ مختلف استفاده می شود. این ترکیب رنگی می تواند از دو رنگ متضاد باشد یا از رنگ های دارای تناژ یکسان باشد، نکته ی که در انتخاب کابینت دو رنگ باید به آن توجه کنید این است که رنگ هایی که انتخاب می کنید در کنار یکدیگر زننده نشود و چشم را اذیت نکند.

یکی از کابینت های که به صورت ترکیبی بسیار کاربرد دارد، کابینت دو رنگ ام دی اف است. علت این که این کابینت چرا پرکاربرد است و  چگونه کابینت ترکیبی از جنس ام دی اف انتخاب کنید تا آشپزخانه شما جلوه بهتری داشته باشد را در ادامه این مطلب توضیح می دهیم.

چرا کابینت دو رنگ ام دی اف پرکاربرد است؟

علت اینکه کابینت ام دی اف پر کاربرد است قیمت ارزان آن نسب به سایر کابینت ها می باشد همچنین این کابینت دارای تنوع بالایی در طرح و رنگ می باشد و چون طراحی آن ساده است از شلوغی آشپزخانه ها جلوگیری می کند که این یک مزیت برای آشپزخانه های کوچک می باشد. کابینت ام دی اف معمولا به رنگ مات است اما برخی از جنس های آن کمی براق می باشد به همین علت با انواع سلیقه ها این کابینت سازگاری دارد.
در چند سال گذشته استفاده از کابینت دو رنگ بسیار محبوب شده است، چون کابینت های دو رنگ به راحتی با دیگر وسایل خانه ست می شوند. همچنی شما می توانید از ترکیب رنگ هایی مدرن برای داشتن یک آشپزخانه با سبک مدرن استفاده کنید و البته استفاده از کابینت هایی دو رنگ باعث می شود شما دیرتر ار رنگ و مدل آشپزخانه خود خسته شوید. با توجه به همه ی این دلایل استفاده از کابینت دو رنگ ام دی اف بیشتر شده است.
این ترکیب رنگ کابینت های ام دی اف می تواند به صورت های مختلف باشد مثلا می تواند کابینت های دیواری را یک رنگ روشن و کابینت های زمینی را از رنگ تیره استفاده کنید یا درب های کابینت را یک در میان از یک رنگ باشد. در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن می توانید بدون هیچ نظمی از ترکیب دو رنگ مختلف استفاده کنید و به آشپزخانه خود یک جلوه مدرن و شیک بدهید. همچنین اگر آشپزخانه کوچک دارید و نمی توانید از رنگ تیره استفاده کنید و علاقه زیادی به رنگ های تیره دارید، کابینت دو رنگ ام دی اف می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد چون هم با استفاده از ترکیب رنگ روشن می توانید آشپزخانه خودر را بزرگتری نشان دهید هم از رنگ مورد علاقه خود در کابینت آشپزخانه استفاده کنید.

چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟

 ما در ادامه چند رنگ پر کاربرد کابینت ام دی اف را به شما معرفی می کنیم و برای شما توضیح می دهیم برای چه آشپزخانه های مناسب می باشد.

کابینت ام دی اف سفید قهوه ای

کابینت قهوه ای از گذشته جزء رنگ های بسیار محبوب برای کابینت بوده است و هنوزم طرفداران خود را دارد. اگر شما یک آشپزخانه کوچک دارید و می خواهید از رنگ قهوه ای استفاده کنید پیشنهاد ما به شما استفاده کابینت سفید قهوه ای می باشد که یک رنگ بسیار شیک و لوکس است و شما می توانید در آشپزخانه ها به سبک مدرن از این رنگ کابینت استفاده کنید.

کابینت ام دی اف سفید سیاه

کابینت ام دی اف سیاه سفید یکی از ترکیب رنگ های محبوب و پرطرفدار است که قابلیت این را دارد که با انواع وسایل با رنگ های مختلف هماهنگ شود. این ترکیب رنگ بسیار لوکس و شیک است و شما می توانید از این ترکیب رنگ هم در آشپزخانه های کوچک و  هم  آشپزخانه بزرگ استفاده کنید. شما اگر می خواهید یک آشپزخانه با طراحی مدرن داشته باشید این ترکیب رنگ بسیار برای آشپزخانه شما مناسب می باشد.

کابینت ام دی اف سیاه خاکستری

کابینت های به رنگ تیره باعث می شود که لکه ها کمتر دیده شود اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که نمی توانید به طور مداوم آشپزخانه خود را تمیز کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از کابینت سیاه خاکستری می باشد. این رنگ کابینت بسیار زیبا می باشد و اگر کاشی های دیوار آشپزخانه شما سفید باشد استفاده از این ترکیب رنگ برای کابینت می تواند به آشپزخانه شما یک جلوه زیبا و خاص بدهد.

 

 

کابینت ام دی اف سفید کرم

اگر شما آشپزخانه کوچک و کم نور دارید این ترکیب رنگ کابینت برای آشپزخانه شما بسیار مناسب می باشد. کابینت ام دی اف سفید کرم هم آشپزخانه شما را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهد و هم باعث می شود آشپزخانه شما روشن تر به نظر آید شما می توانید از ام دی اف براق استفاده کنید تا تلالو نور در آشپزخانه شما بیشتر شود. این رنگ کابینت آشپزخانه بسیار آرامش بخش می باشد و شما در آشپزخانه حس آرامش می کنید.

 

 

کابینت ام دی اف طوسی زرد

از نظر علم رنگ شناسی رنگ زرد باعث افزایش اشتها می شود و همچنین فضا را شاد و دلنشین می کند. شما می توانید از ترکیب رنگ زرد با طوسی یک جلو زیبا و امروزی به آشپزخانه خود بدهید. این ترکیب رنگ باعث می شود فضای آشپزخانه گرم و پرانرژی شود و برای آشپزخانه های که کم نور می باشد بسیار مناسب می باشد و بر روشنایی آشپزخانه شما می افزاید.

 

 

کابینت ام دی اف سفید طوسی

رنگ سفید و طوسی هر دو رنگ های سرد هستند و استفاده ترکیبی از آن ها باعث می شود آشپزخانه شما بزرگتر به نظر آید، بنابراین اگر آشپزخانه کوچکی دارید بهتر است از این کابینت ام دی اف سفید طوسی استفاده کنید. البته برای اینکه زیاد فضای آشپزخانه شما سرد و خنثی نباشد می توانید از وسایل آشپزخانه با رنگ های گرم استفاد کنید.

 

آخرین مقالات

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

امروزه اتاق خواب ها نسبت به قبل کوچکتر شده اند و  تعداد وسایل اعضای خانواده نیز بیشتر شده و افراد به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند این وسایل را در اتاق خواب های کوچک به طور منظم و مرتب…

کابینت دو رنگ ام دی اف

کابینت دو رنگ ام دی اف

 کابینت ام‌دی‌اف دورنگ ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟  امروزه طراحی کابینت های آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، این تغییر در طراحی  شامل جنس و رنگ کابینت ها می…

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

چیدمان بالای کابینت آشپزخانه

اگر بین کابینت های آشپزخانه و سقف آشپزخانه شما فاصله ای وجود دارد، احتمالا این موضوع باعث می شود که دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه شما کمی بد شکل شود. اما شما می توانید با استفاده از روش های زیادی که…